Magazín

FOTO 32

FOTO 32

FOTO 32 je nejnovějším vydáním časopisu - revue, které vychází již od roku 2002.

časopis FOTO 29

FOTO 29. Odstíny paměti

Fenomén Alexandr Michała Siareka, Odsun sovětských vojsk Jana Jindry, Totální nasazení Zdeňka Tmeje.

FotoŠkoda Fest se blíží

Zažijte festival s extrémní dávkou fotografie!

FOTO 25: Antonín Kratochvíl exkluzivně pro časopis

Časopis FOTO ve svém 25. vydání přínáší fotografie Antonína Kratochvíla, Tomáše Třeštíka, Alžběty Jungrové, Markela Redonda či Karla Nováka.

FOTO 24 s Janem Saudkem v prodeji

Autora aktuální titulky netřeba dlouze představovat – není jim nikdo jiný než Jan Saudek, hlavní postava rozhovoru čísla, který vedla Martina Grmolenská. Neméně zajímavou postavou je Mária Kožanovová, ruská autorka cyklu Declared Detachment, neobyčejně citlivě dokumentující prostředí komunity fanoušků cosplay v Kaliningradu. To ale není zdaleka jediné, co v novém čísle stojí za povšimnutí.

FOTO 23 – co si v něm přečtete? Třeštík, Bříza, Mára, Ragan…

Fotografická tvorba už dávno není spojená jen s publikováním fotografií v časopisech či knihách nebo s jejich prezentováním na výstavách. S příchodem blogů, různých webových galerií a sociálních sítí jako Instagram či Facebook se sdílení často těch nejintimnějších obrazů (a také nejniternějších pocitů) s ostatními sedmi miliardami uživatelů naší planety stalo běžnou součástí současného života. O tom, jaký je život umělce „online“, jsme si povídali s Tomášem Třeštíkem, jehož přístup k tvorbě fotografického deníku a volba způsobu jeho záznamu nebo krásná posedlost sbíráním fotopublikací se nám v redakci zdají nadmíru sympatické.

6. Vsetínský mezinárodní FOTOmaraton

Fotoklub Vsetín pořádá v sobotu 23.5.2015 již šestý mezinárodní fotomaraton. Zkuste i vy si „poměřit fotografické síly“ s jinými fotografy a vydejte se do Vsetína a jeho okolí nejlépe vyfotografovat zadané téma.

Velký festival u Škody

Centrum FotoŠkoda pořádá další fotografický festival, tentokrát devítidenní. Akce začne již 30. května. Zúčastněte se FotoŠkoda festu 30. 5. – 7. 6. 2015, věnovaného všem, kteří podlehli kouzlu fotografie a bez fotoaparátu neudělají ani krok. Historický Palác Langhans odjakživa patřil fotografii a je nejlepším místem pro setkávání fotografů, amatérů či profesionálů.

Prague Photo festival 2015

Jako každý rok, i v dubnu 2015 ožije Praha fotografií. Již tradičně se bude PRAGUE PHOTO konat v samém centru Prahy, v Kafkově domě v sousedství Staroměstského náměstí. Výběr ze své dramaturgie zde uvede 30 vystavujících subjektů. A časopis FOTO tam bude také. Jak v tištěné formě, tak osobně.

Magické FOTO 22 v novém designu

Co mají společné Bojkové, fanoušci Elvise Preslyeho a podivná sbírka ještě podivnějších předmětů z „Kabinetu kuriozit“? V rámci tématu Magický realismus je pojí trojice mladých fotografů aktuálního čísla – Jan Brykczyński, Clémentine Schneidermannová a Olga Cafierová, jejíž magické zvíře kůň-albín krásně pasuje na dvaadvacátou titulku časopisu FOTO, který slaví tři roky své existence přepracovaným designem a ještě větším důrazem na samotnou fotografickou tvorbu čerstvých a svěžích autorů.

FOTO 21

FOTO 21 vám přináší rozhovor s Ditou Pepe, o které se v minulém roce psalo po celém světě především díky článku na webu featureshoot.com. Před týdnem tento web zveřejnil deset nejoblíbenějších příspěvků roku 2014 a Dita Pepe figuruje na třetím místě.

FOTO 20 je na světě

Právě vyšlo 20. vydání časopisu FOTO. Dvacáté FOTO je na světě a mnozí z vás si jistě všimli prodlevy, která novému vydání časopisu předcházela. Důvod je prostý – časopis FOTO není masovým produktem velkého vydavatelství. Je především aktivitou fotografů-nadšenců, kterým záleží nejen na bezvadné formě, ale také na kvalitním obsahu akcentujícím samotnou fotografickou tvorbu. Časopis FOTO je kulturním počinem, pokusem o seriózní revue pro komunitu podobně smýšlejících čtenářů, pro něž je fotografie nejen koníčkem či profesí, ale i prostředníkem zájmu o společnost a dění kolem nás.

Blatenský fotofestival podeváté

Jako každý rok, tak i letos, si příznivci fotografování přijdou v Blatné na své v rámci Blatenského fotofestivalu. Již devátý ročník se uskuteční již tento víkend, 20. a 21. září 2014.

Tipovací soutěž NIKON KALENDÁŘ 2015

Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2015 se od 1. 9. 2014 dostává do další etapy, a tou je tipovací soutěž v galerii přihlášených fotografií na téma „Zázraky všedního dne“.

Markéta Luskačová: Fotografie 1964 – 2014

Za padesáti lety tvorby přední české fotografky Markéty Luskačové se ohlíží výstava v Leica Gallery Prague, která začíná již tento pátek, 12.9.2014.

Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2015

Společnost NIKON spol. s r.o. pořádá i letos fotografickou soutěž s charitativním posláním „NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost“. Projekt vznikl v roce 2009 a díky svému úspěchu a oblíbenosti se letos dostává již do 6. ročníku. Je určen všem milovníkům fotografování s technikou Nikon.

FOTO 19 – fotografie jako řemeslo. Co si přečtete v aktuálním vydání?

Právě je k dispozici nové vydání časopisu FOTO, s pořadovým číslem 19.

5. Vsetínský mezinárodní FOTOmaraton

V sobotu 24. května pořádá Fotoklub Vsetín již 5. ročník mezinárodního FOTOmaratonu. Start i cíl je v bufetu místní sokolovny (Mostecká 367) a zváni jsou všichni nadšenci do digitální fotografie.

Pětiosá stabilizace poprvé v kompaktu

Ultrazoom Olympus SH-1 přináší jednu velkou inovaci: účinná pětiosá stabilizace známá z bezzrcadlovek značky se poprvé dostává do kompaktu.

Samsung NX mini, nejtenčí a nejlehčí bezzrcadlovka na světě

Nový přírůstek v kategorii bezzrcadlovek, Samsung NX mini, se chlubí tím, že je nejtenčí a nejlehčí. S tloušťkou 23 mm a hmotností 196 gramů je tomu opravdu tak.

<< < 1 2 3 48 > >>