Tématem fotografií 5. ročníku jsou slova patrona letošní soutěže pana Prof. MUDr. Jana Pirka, DrSc., přednosty Kardiocentra IKEMu – „Život je barevná vitráž“. Tuto myšlenku pronesl profesor Pirk v rozhovoru pro server novinky.cz a dále pokračoval slovy: „Záleží na tom, jak které sklíčko necháme zazářit.”

Průběh soutěže

Projekt dává příležitost fotografům jak amatérským, tak i profesionálům. Své fotografie mohou zájemci do soutěže posílat prostřednictvím internetové stránky www.nikon-kalendar.cz, kde naleznou nejen galerii, ale také informace o soutěži a její pravidla. Fotografie je možné vkládat na web až do 31. 8. 2013 do 23.59 hod. Po ukončení vkládání fotografií do soutěže začíná dne 1. 9. 2013 tipovací soutěž v galerii všech přihlášených fotografií. Úkolem v tipovací soutěži bude pokusit se označit stejné fotografie, které vybere odborná porota do kalendáře NIKON KALENDÁŘ 2014. Podrobná pravidla tipovací soutěže naleznete na www.nikon-kalendar.cz/pravidla. Výherce tipovací soutěže získá od společnosti NIKON spol. s r.o. poukaz na nákup techniky Nikon v hodnotě 10 000 Kč.

Celkem 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou v čele s panem Stanislavem Pokorným, předsedou Asociace profesionálních fotografů České republiky, bude veřejnosti prezentováno na výstavě v Czech Photo Gallery začátkem roku 2014. Dvanáct vítězných fotografií bude zdobit stránky pátého vydání prestižního NIKON KALENDÁŘE 2014, který bude opět vyroben v limitované sérii 111 ks a bude neprodejný. Autor jediné vítězné fotografie, kterou zvolí odborná porota, obdrží od společnosti NIKON spol. s r.o. poukaz na odběr zboží Nikon v hodnotě 50 000 Kč.

Vyhlášení vítězů

Páté vydání kalendáře pokřtí patron projektu pan Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., přednosta Kardiocentra IKEMu na slavnostním večeru dne 13. listopadu 2013 v prostorách Autoklubu ČR. Výtěžek z dražby kalendáře věnuje NIKON Nadačnímu fondu Jakuba Halíka na rozšíření programu mechanických srdečních podpor navázaného na transplantační program SRDCE v IKEM.

Výtěžek z loňské dražby fotografií na slavnostním večeru, dobrovolný příspěvek 10 000 Kč od společnosti Nikon a darovaný honorář za moderování Terezy Kostkové přinesl finanční dar ve výši 327 766 Kč nadačnímu fondu Veselý senior.

Více o tomto projektu naleznete na www.nikon-kalendar.cz.

 

Sdílejte na Facebooku