V Kafkově domě se představí nejširší plejáda jednotlivých fotografů, galerií a společností zabývajících se fotografií, prezentovány budou originály téměř 190 autorů, a to jak současných, tak i klasiků. Své kolekce autorských fotografií uvedou např. Artinbox Gallery, Archiv BaM Chochola, Thalia Picta, Art Residence Zahradnik, Galerie Gambit, Galerie Millennium, IndigoSpace aj.

Stále více se prosazuje forma pop-up prezentací jednotlivých fotografů – letos jsou to např. Magdalena Blahová, Robert Carrithers, Tomáš Paulus, Antonio Cossa aj.

Tradičně Prague Photo uvede obsáhlou sekci tvorby nejmladší generace fotografů – studentů a čerstvých absolventů sedmi odborných škol (Slezská univerzita Opava, Západočeská univerzita Plzeň, Univerzita J. E. Purkyně Ústí nad Labem, škola střední a vyšší odborné školy Michael a Orange Factory,Vysoká škola umění Bratislava).

foto Jindřich Štreit

Oživením jsou každodenní workshopy, projekce a živé prezentace přímo v expozicích.

K základním českým autorům letos přibyli fotografové z Polska, Ruska, Slovenska a USA, poprvé se také bude prezentovat italské vydavatelství Image in Progress.

Ojedinělé soubory, v Praze dosud nevystavené, přinášejí například Dita Pepe, Tereza z Davle, Robert Carrithers a další.

Již od vzniku přehlídky je na návrh odborné komise každoročně udělována mladému fotografovi do 35 let cena Young Prague Photo Award. Díky tomuto ocenění zaznamenali dosavadní laureáti značně zvýšený zájem o svoji práci a tento kredit jim následně přinesl i zajímavé nabídky ze zahraničí.

Kde:  Kafkův dům,  Náměstí Franze Kafky 3, Praha 1

Otevírací doba:  21. – 25. dubna 2015 11 – 19 hod., 26. dubna 2015          11 – 18 hod.

Vstupné:  90,- Kč/ 60,- Kč

www.praguefoto.cz

text: TZ Prague Photo

Sdílejte na Facebooku