Soutěže 6.Vsetínský mezinárodní FOTOmaraton Fotoklubu Vsetín – 2015 se může účastnit každý uživatel digitálního fotoaparátu mající rozlišení alespoň 5Mpx (pro tisk oceněných fotografií). Podmínkou pro účast v soutěži je registrace na https://sites.google.com/site/vsetinskyfotomaraton/prihlaseni do 22.5.2015 nebo 23.května 2015 v 9:00 hodin v místě konání fotomaratonu.

Po uhrazení startovného 50 Kč na místě startu v malém sále Domu kultury obdrží každý zaregistrovaný účastník své soutěžní – registrační číslo, kterým bude označena jeho paměťová karta. Na počátku akce bude vylosováno jedno téma, na které musí soutěžící nafotit tři soutěžní snímky na území města Vsetín či jeho nejbližším okolí. Data musí být nasnímána ve formátu JPEG bez jakýchkoli dodatečných úprav v počítači. Je zakázáno jakkoli upravovat data ve fotoaparátu, tak jakožto použití složitých funkcí pro dodatečnou úpravu snímku přímo ve fotoaparátu (HDR, změna tonality, atd.). Výjimkou je převedení snímku do černobílého formátu. Soutěžící v cíli předá paměťovou kartu se svým registračním číslem, které obdržel při startu.

Snímky budou hodnoceny samostatně, oceněný snímek může být pouze jeden od jednoho autora. Snímky bude hodnotit odborná porota složená z valašských fotografů Zdeňka Hartingera, Josefa Knápka, Petra Leška a Františka Novotného.

Autoři 4 nejlepších fotografií obdrží diplomy a věcné ceny. Tyto fotografie a 8 dalších fotografií vybraných odbornou porotou budou prezentovány Fotoklubem Vsetín v jeho výstavních prostorách.

Více na: https://sites.google.com/site/vsetinskyfotomaraton/home

 

foto pro inspiraci © Angelica Escoto ze série Walk in closet

 

foto pro inspiraci © Angelica Escoto ze série Walk in closet

 

Sdílejte na Facebooku