Co je nového?

V první řadě snímač. Panasonic tvrdí, že se mu podařilo ještě více zmenšit mezery mezi buňkami a ještě více zvětšit mikročočky, od čehož si slibují větší dynamický rozsah a zejména menší šum. Až reálné fotografie ukáží, zda je to pravda. Megapixely zůstaly na rozumné hodnotě 16. Poprvé v historii také Panasonic použil stabilizovaný snímač.

Vůbec poprvé, nejen u bezzrcadlovek, se objevuje výklopný hledáček, jak jej znáte z rozměrnějších videokamer. Hledáček lze naklopit o 90° nahoru a slibuji si od ně pohodlnější fotografování těsně u země, například při makru. Se zvětšením 1,39x a stoprocentním pokrytím poskytuje větší obraz, než většina fullframe zrcadlovek, rozlišení 2,3 milionů pixelů zase slibuje jemný obraz! Výklopný je i zadní displej. Na malé tělo se vlezly i dva otočné rollery, pro ukazovák a pro palec pravé ruky.

Klasický zbytek

Do výčtu dalších parametrů a vlastností patří již víceméně tradiční Wi-Fi a NFC, až 40 fps (s elektronickou závěrkou a bez AF-C), vyskakovací blesk se směrným číslem 7.

Dostupnost  Panasonicu GX7 zatím nejsou známa, cena za tělo by se měla pohybovat okolo 24 000 Kč.

Nová Leica

Spolu s novým fotoaparátem byla představena i Leica DG Nocticron 42,5 mm F1,2, momentálně nejsvětelnější autofokusový objektiv pro Micro 4/3 systém. Po vynásobení crop faktorem dává ohnisko tradičních portrétních 85 mm. Objektiv je vybaven optickou stabilizací. Cena ani dostupnost nebyly oznámeny.

Více na casopis-foto.cz.

 

Sdílejte na Facebooku